D_HOUSE

Location: Uzhhorod / Minaj
Year: 2022
Architects:
Volodymyr Pavlyshyn
Andrij Opalenik
Interior design:
Robert Mytrychko
Halyna Syma
Zyx studio
Photographer:
Victor Dyomin

Сучасний будинок для фахівця ІТ-індустрії та його сім'ї, проєкт якого був розроблений у 2015 році, є втіленням синергії технологічності та близькості до природи - поза часом та локальністю.

Двоповерхове помешкання у передмісті Ужгорода при своїй компактності, справляє враження світлого і дихаючого простору. Орієнтація будівлі із заходу на схід визначила присутність ефектних рішень щодо природнього освітлення приміщень протягом дня, таких як кутовий вітраж у їдальні та кабінеті на першому поверсі, зенітний світловий ліхтар над сходами, сонцезахисні ламелі над терасою другого повеху тощо.

Особливістю зовнішнього оздоблення є один із перших кейсів застосування системи вентильованого фасаду з HPL-панелей “Fundermax” для приватного сектору Закарпаття.

Із хайлайтів внутрішнього простору варто відмітити вітальню - як осередок соціальної активності із проектором та каміном, що переходить у підвіконня-полицю. Водночас у теплу пору року ідеальним варіантом для сімейних вечорів або візитів гостей стає крита тераса, що виходить на заднє подвір’я і лишається значну частину дня у затінку. Таким чином виникає логічне зонування: перший поверх, як простір для активності й зустрічей та другий поверх, як зона відпочинку та приватності.