PANNONIA

Location: Uzhhorod
Year: 2023
Architects:
Володимир Павлишин
Андрій Опаленик
Петро Сарваш
Лера Савіна

Поява комерційного об'єкту в сформованому, а тим паче історичному середовищі міста завжди становить виклик для архітектора та замовника.

Від першого ескізу до початку будівництва пройшло майже 10 років, але незважаючи на цей проміжок часу, концепція Володимира Павлишина залишилась незмінною та втілилась у новий сучасний громадський осередок центральної частини Ужгорода, який приваблює відвідувачів своїм монументальним та сучасним, але стриманим виглядом, делікатно вписуючись у панораму міста.

Об'єкт є своєрідною ланкою між трьома історичними епохами: Австро-Угорською, Чехословацькою та сучасною Україною, замикаючи історичний квартал.

Відносно обмежена площа забудови зумовлює вертикальний розвиток споруди та формує внутрішній простір атріуму, який освітлюється природним світлом. Це спонукає відвідувачів рухатись через всі 6 рівнів вгору, оскільки з експлуатованих терас та ресторану відкриваються неймовірні панорами міста та його оточення.

Таким чином створюється динамічна атмосфера інтер'єру, що є важливим фактором для функціонування торгового центру та його майбутнього розвитку.

Архітектура та дизайн інтер'єру: MOKFORM ARCHITECTS & ZYX

Замовник: ТОВ "УК ІНВЕСТМЕНТ"

Консалтинг: UTG

Генпроектування, конструкції та інженерінг: ANKON PROJECT GROUP

Генпідрядник: ТОВ "БУДІМПЕТ"

Підрядники: VIKNOTECH, SVITLO, STONE, ...

Фотограф: Віктор Дьомін.